IV Konferencja Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

IV Konferencja Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu to największe tego typu wydarzenie w Polsce Północno-Wschodniej. 

O Zielonej Automatyzacji i Cyfryzacji na Konferencji.

 Celem strategicznym konferencji AiR  jest rozpowszechnianie wiedzy o najnowszych technologiach i innowacjach  w służbie przemysłu. Wymagania współczesnego rynku wciąż rosną, a my chcemy za nimi nadążać dlatego też przedstawiamy zagadnienia prawne i ekonomiczne, omawiamy narzędzia finansowe i metody diagnostyczne, które są realnie dopasowane do potrzeb przedsiębiorstw.

 

 

 

13.10.2021

Podczas dnia otwartego „Przywitaj się z robotem” wszyscy chętni mogli zwiedzać wystawę. Wstęp był bezpłatny, a skorzystało z niego kilkaset osób – między innymi uczniowie ze szkół:

  • SP w Lubawie
  • ZSZ im. S. Petofi
  • ZSP Ostróda

Duże zainteresowanie wystawą pokazało jak ważnym jest temat kształcenia młodzieży w zawodach technicznych.

14.10.2021

Konferencja rozpoczęła się o godzinie 9.00 w Budynku Użyteczności Publicznej w Ostródzie. Wzięło w niej udział 109 osób. Na początku przemawiali organizatorzy – Dyrektor do Spraw Rozwoju Biznesowego Grupy WM – Jarosław Tokarczyk oraz prezes Grupy Alnea – Krzysztof Kamiński.

Następnie głos zabrał Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Starosta Ostródzki – Andrzej Wiczkowski. Potem wręczyli nagrody wyróżniającym się uczniom szkół technicznych. Troje uczniów otrzymało ufundowane przez organizatorów tablety.

Następnie rozpoczęły się prelekcje partnerów konferencji. W przerwach przedstawiciele mieli okazję zwiedzać stanowiska wystawiennicze przygotowane przez partnerów konferencji. Konferencja zakończyła się o godzinie 16.00. Natomiast o godzinie 19.00 w hotelu Willa Port odbył się uroczysty bankiet z udziałem partnerów i uczestników konferencji.

Agenda Konferencji AiR

 

Debata z udziałem zaproszonych Gości

W debacie udział wzięli:

Grzegorz Kłoczko – wiceprezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Sebastian Rynkiewicz – prezes Klastra Obróbki Metali

Piotr Pętlak – prezes Erko

Krzysztof Kamiński – prezes Grupy Alnea jako moderator