Szansa na EDIH w Olsztynie

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Niezmiernie miło nam poinformować, że konsorcjum w skład którego wchodzą między innymi:

  • Alnea jako koordynatora projektu,
  • ERKO
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie

zostało nominowane przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii do aplikowania na Europejski Hub Innowacji Cyfrowej (EDIH). Dzięki nominacji jesteśmy dopuszczeni do składania aplikacji do Komisji Europejskiej.

Ministerstwo Rozwoju wybrało 22 projekty z całej Polski. Każdy z tych projektów ma szansę stać się Europejskim Hubem Innowacji Cyfrowych, (European Digital Innovation Hub – EDIH) czyli miejscem wspierania firm w drodze do cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Rozwoju i Technologii

 

Działania na rzecz powstania EDIH zbiegają się z inicjatywą Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości na Warmii, Mazurach i Powiślu – Inceptum, na rzecz utworzenia nowej Regionalnej Inteligentnej Specjalizacji (RIS) pod roboczą nazwą Zielona Automatyzacja i Cyfryzacja. Członkiem Stowarzyszenia Inceptum są min. Prezesi firm Alnea, Erko, Interparts, czy Grupy WM. Inicjatywę powstania nowej RIS poparły także Uniwersytet Warmiński-Mazurski w Olsztynie, Elbląski Park Technologiczny, Park Naukowo-Technologiczny w Ełku, WMSSE oraz inne podmioty z terenu województwa.

 

Usługi EDIH mają być skierowane przede wszystkim do podmiotów z obszaru województwa warmińsko-mazurskiego, ale także do podmiotów z województw ościennych – pomorskiego, ku-jawsko-pomorskiego, mazowieckiego oraz podlaskiego. Taki zakres terytorialny działania ośrodka jest oparty na już zbudowanej sieci powiązań partnerów projektu.