Przemysł 4.0 – wyprzedź konkurencję

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Warmińsko-Mazurski Region BGK, którego dyrektorem jest Anna Bułło działa bardzo prężnie co widać po inicjatywach – takich jak między innymi Sternik. 24 maja odbyła się w Olsztynie konferencja Przemysł 4.0 – wyprzedź konkurencję. Partnerami wydarzenia była Platforma Przemysłu Przyszłości, Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości na Warmii, Mazurach i Powiślu Inceptum.

 

 

 

Transformacja cyfrowa

Jednym z istotnym tematów była transformacja cyfrowa, czyli strategia rozwoju i digitalizacji firm w celu podniesienia ich przewagi konkurencyjnej na rynku. Temat zgłębiali eksperci z PPP, którzy od lat tworzą polską ścieżkę rozwoju w kierunku Przemysłu 4.0.

 

 

Automatyzacja i robotyzacja

Automatyzacja i robotyzacja to ważna część mapy drogowej polskich przedsiębiorstw produkcyjnych. Z ramienia Inceptum w panelu „Automatyzacja i Robotyzacja w praktyce. Szanse i wyzwania” uczestniczyli Krzysztof Kamiński (Alnea), Adam Augustynowicz (Opegieka) oraz Piotr Pętlak (Erko).

 

Nowa inteligentna specjalizacja

Na konferencji podjęto również temat nowej inteligentnej specjalizacji czyli Zielona Automatyzacja i Cyfryzacja, której powstanie zainicjowało Inceptum. Działania projektowe nad nową RIS relacjonowała na konferencji Marta Piskorz – Dyrektor Wydziału Wspierania Przedsiębiorczości i Współpracy Terytorialnej z WMARR.

Cieszymy się, że w naszym regionie coraz więcej jest ciekawych konferencji, inicjatyw oraz działań na rzecz przedsiębiorców i rozwoju lokalnych firm.