ALNEA

Projektujemy i budujemy:

– linie produkcyjne
– stanowiska półautomatyczne
– linie zrobotyzowane, cele zrobotyzowane
– testery produkcyjne

Alnea w 2016 roku pozyskała grant z Unii Europejskiej na utworzenie innowacyjnego systemu wizyjnego 3D pozycjonowania robota w przestrzeni Horus. Pozwala on na znaczne ułatwienie procesów produkcyjnych oraz offset procesów. Zaawansowane algorytmy wykonują skany 3D co pozwala tworzyć model przestrzenny skanowanych elementów. System wizyjny Horus może być wykorzystywany w branży elektronicznej, budowlanej, meblarskiej, automotive. Planowane jest dostosowanie systemu do potrzeb medycznych.

Mamy ponad 10-letnie doświadczenie w budowie i produkcji maszyn dedykowanych do przemysłu. Swoją wiedzą dzielimy się na szkoleniach z zakresu Przemysłu 4.0. Jesteśmy również inicjatorem i współorganizatorem Konferencji Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu, która od 2018 roku jest wydarzeniem cyklicznym.

Alnea Engineering
sp. z o.o.

Alnea Engineering to spółka objęta wsparciem Warmińsko-Mazurskiej Strefy Ekonomicznej. Główne pola działalności Alnea Engineering to projektowanie i wykonywanie konstrukcji stalowych:

– ramy i konstrukcje mechaniczne maszyn oraz urządzeń
– ogrodzenia, barierki

Konstrukcja hal i wiat.

Park maszynowy obejmuje obrabiarkę CNC, stanowiska pomiarowe, dział spawalniczy oraz montażownię.

Alnea Robotics
sp. z o.o.

Alnea Robotics to spółka zajmująca się szeroko pojętą robotyzacją. Jako dystrybutor robotów mobilnych wdraża je na halach produkcyjnych i w magazynach. Roboty mobilne to doskonałe usprawnienie procesów logistycznych w firmach.

Alnea Robotics to także automatyzacja lutowania. Zaawansowany kontroler do lutowania na robocie w raz z osprzętem znacznie usprawnia procesy produkcyjne w elektronice czy w automotive.  Zestaw do lutowania Zeus to kontroler, który doskonale steruje temperaturą grota oraz prędkością, a także kierunkiem podawania cyny z możliwością utworzenia wielu profilów lutowniczych.

Zrobotyzowane lutowanie – zalety:

– powtarzalność procesu
– duża dokładność i wysoka jakość połączeń
– zmniejszenie liczby odpadów poprodukcyjnych
– wysoka efektywność i elastyczność zrobotyzowanych stacji lutujących.

Grupa Alnea to firmy wspierające rozwój firm produkcyjnych poprzez szkolenia, doradztwo, popularyzację wiedzy o automatyzacji oraz wdrażanie nowych technologii.